صنعت و تولید اقتصادی در ایران

صنعت و تولید اقتصادی در ایران

صنعت تولید اقتصادی با ارائه خدمات اقتصادی است یا از نگاه دیگر صنعت ساخت یک بخش کلیدی از تولید و کار در کشورهای پیشرفته است بسیاری از پیشرفت های پی در پی سریع در فن آوری – از طریق بنگاهها و کارخانه های تولیدی مانند فولاد و زغال سنگ رخ داده است .

پس از انقلاب صنعتی – یک سوم از خروجی اقتصاد جهان از صنایع تولیدی مشتق شده و بسیاری از کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه یا نیمه توسعه یافته به طور قابل توجهی در زمینه رشد صنعتی و تولیدی به جهت بوجود آوردن زیر ساخت های لازم فعال بوده اند ..

کشور ما ایران با داشتن منابع غنی معدنی – زیر ساخت عمرانی مناسب و دانشمندان جوان در عرصه های مختلف – علمی و…. از پتانسیل زیادی در بین کشورهای منطقه خاورمیانه و یا حتی جهان برای پیشرفت همه جانبه صنعتی برخوردار است .

از این رو است که صنعتگران و دست اندرکاران صنعت کشور با وجود مشکلات موجود و با علم به اینکه فرآیند توسعه اقتصادی منوط به توسعه همه جانبه زیر ساخت های صنعتی در هر کشوری است . کارنامه درخشانی را با تلاش شبانه روزی از خود بر جای گذاشته اند .

برهمین اساس در دنیای رو به پیشرفت امروز – از فرصت های مناسبی که برای ایجاد پیوند بین صنایع ایجاد می گردد نهایت بهر وری صورت میگیرد .

ایجاد بستر برای معرفی – بازاریابی محصولات و تولیدات صنعتگران و دست اندکاران صنعت با ایجاد فضای باز رقابتی و افزایش شرکت های خصوصی در همه زمینه ها میسر است .

و در فرآیند کنونی که بیشتر شرکت دولتی و یا نیمه دولتی میباشند این امر بسیار کند بوده و موفقیت آن کم است لذا ما باید در راستای اقتصاد مقاومتی و اصل خصوصی سازی رو به خصوصی سازی واقعی بیاوریم تا بتوانیم اقتصاد متکی به فروش نفت خود را نجات بخشیم و زمینه اشتغال و کار در جامعه را روز بروز بهبود ببخشیم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *