10 توصیه به منظور جلوگیری از صدمات در هنگام استفاده از نردبان

10 توصیه به منظور جلوگیری از صدمات در هنگام استفاده از نردبان 

مقدمه :

10 توصیه به منظور جلوگیری از صدمات در هنگام استفاده از نردبان  تاپ ابزار جهت آموزش و مصرف بهینه هر لوازم و ابزار آلاتی سعی دارد که بهترین آموزش ها و توصیه ها را بدهد . یکی از این آموزش ها استفاده از نردبان است این وسیله بدلیل اجنتاب ناپذیر بودن از استفاده آن در منزل و یا محل کار و خطراتی مانند پرت شدن و افتادن از آن و صدمه به اعضای بدن آموزش صحیح استفاده  از آن می تواند از بسیاری از این خطرات بکاهد .

امروزه انواع نردبان با تکنولوژی روز متناسب با نوع کار و استفاده شما ساخته می شود تاپ ابزار به عنوان یک فروشگاه اینترنتی سعی خود را برروی آموزش گذاشته و فقط به فروش فکر نمی کند . استفاده صحیح از نردبان را به کاربران با  10 توصیه آموزش می دهد تا شاهد صدمات کمتری از این بابت باشیم.

در زیر چند عکس نمونه آمده است :

10 توصیه به منظور جلوگیری از صدمات در هنگام استفاده از نردبان تاشو10 توصیه به منظور جلوگیری از صدمات در هنگام استفاده از نردبان فلزی    10 توصیه به منظور جلوگیری از صدمات در هنگام استفاده از نردبان

 

بهتر است کاربران در هنگام استفاده از نردبان به منظور کاهش صدمات به 10 توصیه زیر توجه کنند : 

 

  1. بازرسی نردبان قبل از استفاده ازآن ، ابتدا مطمئن شوید .که سطح پله های نردبان عاری از گل و لای و مواد که باعث لیز حوردن کاربر می شود باشد .،همچنین در برخی از مدل ها ، بهتر است .از عملکرد صحیح مکانیزم قفل شونده نردبان اطمینان حاصل فرمایید .همچنین ، بهتر است از سالم بودن پیچ و مهره های پلکان و نقاط جوشکاری شده نردبان اطمینان حاصل فرمایید.

  2. هنگام پایین آمدن از نردبان هایی که به طور کشویی باز می شوند. یا نردبان هایی که دوپله آنها برروی یکدیگر هم قرار می گیرند ، دقت کافی داشته باشید ، زیرا همپوشانی دوپله ، ممکن است باعث عدم تعادل و زمین خوردن فرد بشود .

  3. به منمظور استفاده از نردبان هنگام بالا رفتن از سقف های شیروانی ، نردبان باید حداقل 1 متر بالاتر از ارتفاع سقف قرار بگیرد . این ارتفاع باعث قرار گیرطی ایمن تر و حفظ تعادل بیشتر می شود .

  4. نردبان درز هنگام قرارگیری باید دارای نسبت شیب 1 به 4 باشد ، بدان معنا که به ازای هر 1 متر که نردبان بالا می رود . باید ته نردبان به اندازه 25 سانتی متر از سازه عقب تر قرار بگیرد . و قرار دادن نردبان با شیب نامناسب ، بعث برگشتن نردبان به عقب در هنگالم کار می شود ، برخی از نردبان های مدرن زاویه سنجی به منظور قرارگیری صحیح در هنگام استفاده هستند .

  5. برخی از مدل های نردبان دارای تثبیت کننده هایی به منظور حفظ بیشتر تعادل نردبان می باشند . اما در نظر داشته باشید .که برخی از این تثبیت کننده ها مناسب برای استفاده در بالای نردبان و برخی دیگر مناسب جهت استفاده در قسمت پایین نردبان هستند ،اما در هر صورت ، این تثبیت کننده ها باعث ایجاد تعادل بهتری می شوند .

  6. در نردبان های عمودی بلند ، سعی کنید در 4 پله آخر بالای نردبان نروید ؛ این کار می تواند خطرناک باشد .

  7. انتخاب نردبان با تحمل بار مناسب ، بسیار ضروری است . بهتر است قبل از استفاده از نردبان میزان وزن کاربر و وزن لباس ها و ابزار مورد استفاده بر روی نردبان محاسبه شود .تا نردبان مناسب در هنگام کار استفاده شود .

  8. هنگام استفاده از نردبان سعی کنید بدن کاربر دارای حداقل سه نقطه تماس با نردبان  داشته باشد ؛ مانند تماس 2 پا و 1 دست ؛ یا تماس2 دست و 1 پا و زمان استفاده از قانون سه نقطه تماس ؛ احتمال کمتری برای برهم خوردن تعادل وجود دارد ، در نظر داشته باشید که تماس شانه با نردبان به عنوان نقطه تماس ، محاسبه نمی شود .

  9. بهتر است زمانی که از نردبان برای ساخت یا دسترسی به سقف شیب دار استفاده می کنید . و کاربران به طور مکرر از نردبان به منظور بالا ئ پایین رفتن استفاده می کنند ، قسمت تکیه داده به قسمت بالایی نردبان ، توسط قلاب و ابزار دیگری مهار شود. و یا انجام پروژه به گونه ای انجام شود که مدت زمان استفاده از نردبان کم گردد .

  10. شانه های کاربر نباید خارج از محدوده نردبان قرار بگیرد . تعادل خود را جهت دسترسی به هدف دورتر از نردبان به خطر نیندازید . 10 توصیه برای استفاده از نردبان چوبی

 

این 10 توصیه به انضمام مواردی که شاید در محل کار به ذهن شما برسد .می تواند از بروز خطراتی چون شکستگی استخوان های بدن و صدمه وارد شدن به

ستون فقرات جلوگیری کند .

 

 

مطالب فوق گرد آوری شده و جمع آوری شده توسط تاپ ابزار میباشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *